gdzienet.pl

Blog tematyczny o komputerach, Internecie i technologiach

Urządzenia

Smartwatch sportowy idealny nie tylko dla kobiet, czyli Galaxy Watch6

Smartwatch sportowy idealny nie tylko dla kobiet, czyli Galaxy Watch6

Na naszych nadgarstkach nie nosimy już tylko klasycznych zegarków czy innego rodzaju biżuterii. Coraz większą popularnością cieszą się smartwatche, czyli urządzenia, które pozostają kompatybilne z naszymi telefonami czy komputerami. Czy wiesz jednak, czym powinien wyróżniać się nowoczesny zegarek odpowiedni nie tylko dla kobiet? Poznaj smartwatch z GPS, czyli Galaxy Watch6 od marki Samsung!

Jak powinien wyglądać smartwatch damski?

Kobieco dłoń jest często zgrabniejsza i smuklejsza od dłoni męskiej. Dlatego zegarki powinny mieć odpowiednią szerokość, aby wyglądały na nadgarstku lekko i stylowo. Niekiedy rozmiar wyświetlacza smartwatcha jest na tyle uniwersalny, że chętnie wybierają go zarówno panie, jak i panowie.

Co jednak może mieć kluczowe znaczenie w przypadku zegarków sportowych idealnych między innymi dla kobiet? Bez wątpienia jest to łatwa i szybka wymiana paska. Po co kupować kilka różnych zegarków, kiedy wystarczy zmienić zaledwie jeden element, aby nasz smartwatch pasował też do innych stylizacji. Warto podkreślić, że mówimy tu w końcu o urządzeniach, które nosimy nie tylko podczas aktywności fizycznej, ale również w pracy czy w wolnym czasie.

Smartwatch sportowy – na które funkcje warto zwrócić uwagę?

Podczas wyboru idealnego smartwatcha sportowego zwróć uwagę na jakość szkła. W przypadku modelu Galaxy Watch6 od marki Samsung mówimy o wariancie szafirowym. Taki solidny i wytrzymały wyświetlacz to ochrona na poziomie IP68 i 5ATM*.

Znaczenie ma także czas działania baterii (w końcu częste ładowanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności) oraz mnogość dostępnych funkcji, takich jak na przykład możliwość dokładnego monitorowania snu.

Czym może zaskoczyć Cię Galaxy Watch6?

W asortymencie marki Samsung znajdziemy między innymi model Galaxy Watch6. Ten designerski smartwatch nie tylko dobrze wygląda na nadgarstku, ale dzięki zastosowanym technologiom, okazuje się być idealnym towarzyszem naszej codzienności. 

Ten smartwatch z GPS zachwyca personalizowanymi funkcjami i jeszcze lepszą technologią monitorowania snu. Wbudowany czujnik PPG regularnie mierzy tętno i rytm serca. Dodatkowo smartwatch ostrzega, jeśli parametry są zbyt wysokie lub zbyt niskie. Po wykryciu nieregularnego rytmu serca, urządzenie wyśle powiadomienie wraz z monitem o wykonanie EKG**.

To jednak wciąż nie wszystko. Jeśli się przewrócisz, funkcja wykrywania upadku pozostaje w stałej gotowości. Zegarek zapyta, czy potrzebujesz pomocy. Z łatwością możesz również wysłać SOS do służb ratunkowych, aby wezwać potrzebną pomoc specjalistów.

Dlaczego jest to również idealny smartwatch damski? Warto przyjrzeć się bliżej jego budowie. W porównaniu do poprzednich modeli***, mamy tutaj o 20% większy ekran, a to wszystko dzięki smuklejszej ramce (do 30%). Lekka forma i ciekawy design to coś, co na pewno zwróci uwagę niejednej kobiety. 

* Galaxy Watch6 jest wodoodporny do 50 metrów głębokości przez 10 minut w klasie 5ATM. Nie nadaje się do nurkowania ani aktywności w wodzie pod wysokim ciśnieniem. Jeśli urządzenie lub ręce są mokre, należy je dokładnie wysuszyć przed użyciem. Galaxy Watch6 zapewnia stopień ochrony (IP68) przed kurzem i słodką wodą do głębokości 1,5 metra przez maksymalnie 30 minut. Więcej informacji, w tym instrukcje dotyczące pielęgnacji/użytkowania, można znaleźć w instrukcji obsługi. Twardość Vickersa mierzoną przy stałym obciążeniu 200 gf.

** Dostępność aplikacji EKG może się różnić w zależności od kraju lub regionu. Ze względu na krajowe ograniczenia w uzyskaniu zatwierdzenia/rejestracji jako oprogramowanie jako urządzenie medyczne (SaMD), aplikacja EKG działa tylko na zegarkach i smartfonach zakupionych w krajach, w których usługa jest obecnie dostępna (jednak usługa może być ograniczona, gdy użytkownicy podróżują do krajów nieobjętych usługą). Więcej informacji i najnowsze aktualizacje dotyczące krajów objętych usługą można znaleźć na stronie https://www.samsung.com/apps/samsung-health-monitor. Aplikacja nie jest przeznaczona dla osób poniżej 22 roku życia. Użytkownicy nie powinni interpretować ani podejmować działań klinicznych w oparciu o dane wyjściowe urządzenia bez konsultacji z wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

*** Rozmiar wyświetlacza Galaxy Watch6 jest porównywany z Galaxy Watch5.

Porównanie rozmiaru ekranu i marginesu czerni oparto na modelu Galaxy Watch6 (40 mm). W przypadku modelu Galaxy Watch6 (44 mm) porównanie rozmiaru ekranu i marginesu czerni wynosi odpowiednio 16,5% i 28%.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Udostępnij